Wywiad z Tomaszem Żuradzkim w serwisie „Nauka w Polsce” PAP

W serwisie Polskiej Agencji Prasowej „Nauka w Polsce” polecamy wywiad z Tomaszem Żuradzkim (IF UJ i INCET UJ): „Przy ocenie etycznej nowych osiągnięć w biomedycynie bardzo często stosujemy tryb automatyczny. To intuicja podpowiada nam, jak ocenić dany problem. A ja będę proponował, by ludzie przestawiali się na tryb manualny. Żeby zastanawiali się, skąd biorą się [...]

W serwisie Polskiej Agencji Prasowej „Nauka w Polsce” polecamy wywiad z Tomaszem Żuradzkim (IF UJ i INCET UJ): „Przy ocenie etycznej nowych osiągnięć w biomedycynie bardzo często stosujemy tryb automatyczny. To intuicja podpowiada nam, jak ocenić dany problem. A ja będę proponował, by ludzie przestawiali się na tryb manualny. Żeby zastanawiali się, skąd biorą się ich intuicje. To szczególnie ważne w przypadku jakościowo nowych problemów z zakresu biomedycyny, z którymi człowiek nie spotykał się w swojej ewolucyjnej historii”.

Artykuł "Szczepionki a intuicja. Filozof bada błędy myślowe w osądach dotyczących medycyny"