Konkurs „Filozofii w Praktyce” dla studentów - czerwiec 2019

„Filozofia w Praktyce” ogłosiła kolejny konkurs dla studentów na prace dotyczące filozofii praktycznej. Punktem wyjścia do analiz filozoficznych powinno być jakieś bieżące wydarzenie, proces społeczny lub odkrycie naukowe wiążące się np. ze zdrowiem publicznym; ekologią; konfliktami zbrojnymi. Termin zgłaszania prac: 30 czerwca 2019 roku.

Wymogi

• Uprawnieni do zgłaszania prac są studenci (w roku akademickim 2018/19) wszystkich polskich szkół wyższych studiów I lub II stopnia wszystkich kierunków.
  • Objętość całkowita (wraz z bibliografią i przypisami): nie więcej niż 20 tys. znaków ze spacjami.
  • Bibliografia powinna być robiona w spójny sposób wedle standardów czasopism naukowych (np. można się wzorować na czasopiśmie „Diametros”).
  • W nagłówku pracy proszę podać następujące informacje: tytuł pracy, imię i nazwisko, uczelnia, rok i kierunek studiów.
  • Prace nadesłane do konkursu nie powinny być wcześniej ani publikowane, ani udostępniane publicznie (ale mogą to być prace zaliczeniowe).
  • Oceny dokona zespół „Filozofii w Praktyce” na podstawie następujących kryteriów: tematyka pracy, jakość argumentacji filozoficznej, znajomość współczesnych dyskusji z zakresu filozofii praktycznej, atrakcyjność prezentacji, poprawność językowa.

Termin zgłaszania prac: 30 czerwca 2019 roku

jpg