8 maja 2020: Seminarium badawcze online - Martin Zach (Charles University in Prague) ze współautorem - Are ABM epidemic models the models of actual mechanisms?

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “Are ABM epidemic models the models of actual mechanisms?” poprowadzi Martin Zach (Charles University) wraz z współautorem. Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 maja o godzinie 16.00 na platformie Skype.

Rządy na całym świecie wprowadzają interwencje w zakresie zdrowia publicznego, mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się pandemii SARS-CoV-2. Pomimo ich znaczącego wpływu na przebieg pandemii, środki te nie są poparte zasadniczymi dowodami: przeprowadzenie odpowiednich badań (RCT) nie jest wykonalne ze względu na ograniczenia etyczne i praktyczne. Jednym z wielu sposobów rozwiązania problemu jest modelowanie. Mariusz Maziarz (UJ) i Martin Zach (Charles University) przyjrzą się sposobom modelowania epidemii podczas spotkania na Skype w piątek, 8 maja o godzinie 16:00.

Martin Zach jest doktorantem filozofii na Uniwersytecie Karola w Pradze. Zajmuje się filozoficznymi aspektami modelowania naukowego w kontekście nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem badań immunologicznych. Był wizytującym badaczem w laboratorium ImmunoConcEpT w Bordeaux, na Uniwersytecie Helsińskim i w London School of Economics.

Link do spotkania:  https://join<dot>skype<dot>com/gXw4vpK6wcVa

żeby link zadziałał <dot> należy zamienić na kropki (.)