8 maja 2020: Seminarium badawcze online - Mariusz Maziarz (Uniwersytet Jagielloński), Martin Zach (Charles University in Prague) - Are ABM epidemic models the models of actual mechanisms?

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “Are ABM epidemic models the models of actual mechanisms?” poprowadzą Mariusz Maziarz (UJ) i Martin Zach (Charles University). Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 maja o godzinie 16.00 na platformie Skype.

Rządy na całym świecie wprowadzają interwencje w zakresie zdrowia publicznego, mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się pandemii SARS-CoV-2. Pomimo ich znaczącego wpływu na przebieg pandemii, środki te nie są poparte zasadniczymi dowodami: przeprowadzenie odpowiednich badań (RCT) nie jest wykonalne ze względu na ograniczenia etyczne i praktyczne. Jednym z wielu sposobów rozwiązania problemu jest modelowanie. Mariusz Maziarz (UJ) i Martin Zach (Charles University) przyjrzą się sposobom modelowania epidemii podczas spotkania na Skype w piątek, 8 maja o godzinie 16:00.

Mariusz Maziarz studiował ekonometrię i międzynarodowe stosunki gospodarcze w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie kończy doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, rozpoczął też studia w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odbywał staże badawcze na Uniwersytecie Helsińskim i Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie.

Martin Zach jest doktorantem filozofii na Uniwersytecie Karola w Pradze. Zajmuje się filozoficznymi aspektami modelowania naukowego w kontekście nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem badań immunologicznych. Był wizytującym badaczem w laboratorium ImmunoConcEpT w Bordeaux, na Uniwersytecie Helsińskim i w London School of Economics.

Link do spotkania:  https://join<dot>skype<dot>com/gXw4vpK6wcVa

żeby link zadziałał <dot> należy zamienić na kropki (.)

28 stycznia 2021: Seminarium badawcze online - Alex Broadbent (University of Johannesburg): Robo-epidemiology: Machine learning, causal inference and public health
Synthese: Call for Papers - 'Evidence in Law and Ethics'
22 kwietnia 2021: Seminarium badawcze online - Christian Tarsney (Uniwersytet Oksfordzki): Non-Additive Axiologies in Large Worlds
11 marca 2021: Seminarium badawcze online - Michał Klincewicz (Uniwersytet w Tilburgu / Uniwersytet Jagielloński): Consequences of unexplainable machine learning for the notions of a trusted doctor and patient autonomy