Nowa publikacja Karoliny Wiśniowskiej w czasopiśmie Analiza i Egzystencja

Okaleczanie żeńskich genitaliów (ang. female genital mutilation, FGM) to zbiorcze określenie dotyczące praktyk usuwania lub uszkadzania w inny sposób niektórych lub wszystkich zewnętrznych narządów płciowych kobiet. Praktyki tego typu są w części społeczności przeprowadzane powszechnie na dziewczynkach poniżej piętnastego roku życia, pomimo istnienia przeciwskazań medycznych. W tekście rozważane jest, czy dopuszczalne byłoby podejście kompromisowe do kwestii FGM, w postaci tzw. kompromisu z Seattle.

Link do artykułu: Etyczne aspekty "obrzezania".

This research has received funding from the European Research Council (ERC) under the European Union’s Horizon 2020 research and innovation program (Grant agreement no. 805498).

[Uwaga! Zmiana terminu] 26 października 2020: Seminarium badawcze online - Mariusz Maziarz (Uniwersytet Jagielloński): Is meta-analysis a reliable source of evidence for decisions in the clinic?
22 października 2020: Seminarium badawcze online - Marta Maj (Uniwersytet Jagielloński): Attitudes toward emerging biotechnologies. What matters and why?