Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Logo INCET

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

BIOUNCERTAINTY - ERC Starting Grant no. 805498

ERC logo

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nabór wniosków - SONATINA 6: konkurs na projekty badawcze

Nabór wniosków - SONATINA 6: konkurs na projekty badawcze

Program Narodowego Centrum Nauki SONATINA wspiera kariery młodych badaczy poprzez stworzenie możliwości pełnoetatowego zatrudnienia na 24 lub 36 miesięcy i prowadzenia badań naukowych w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki (INCET) - ośrodku badawczym na Wydziale Filozoficznym UJ. Konkurs skierowany jest do osób, które posiadają stopień doktora uzyskany w 3 poprzednich latach. Termin składania wniosków: 24 lutego 2022.

Kim jesteśmy?

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ to międzynarodowe i inspirujące środowisko pracy. Nasze badania obejmują między innymi takie dziedziny jak bioetyka, etyka praktyczna, filozofia eksperymentalna, psychologia moralności, filozofia nauki i medycyny, filozofia polityczna, filozofia prawa czy epistemologia.

Mimo różnorodności naszych zainteresowań, wszyscy skupiamy się na problemach, które zasypują podział pomiędzy filozofią a praktyką. W badaniach stosujemy interdyscyplinarne podejście łączące filozoficzną etykę z innymi dyscyplinami (psychologia, medycyna, nauki prawne, ekonomia). Wykorzystujemy zarówno metody typowe dla nauk humanistycznych (analiza pojęciowa, studia przypadków) jaki i empiryczne charakterystyczne dla nauk społecznych (eksperymenty behawioralne, analiza korpusowa, modelowanie tematyczne).

Rezultaty naszej pracy publikowane są przez najlepsze międzynarodowe czasopisma naukowe oraz czołowych wydawców książek naukowych. INCET prowadzi obecnie prace nad projektem BIOUNCERTAINTY Starting Grant, ufundowanym przez European Research Council (ERC). Kierownikiem projektu i Centrum jest Tomasz Żuradzki.

Dlaczego warto wybrać INCET?

Uniwersytet Jagielloński jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie (rok założenia: 1364) oraz jednym z dwóch najlepszych uniwersytetów w Polsce. Pracownicy INCET wywodzą się z różnych środowisk (większość członkiń i członków naszego zespołu to filozofki i filozofowie, ale niektórzy są również prawnikami, psycholożkami, ekonomistami i fizyczkami), ale łączy nas zainteresowanie filozofią i pasja, z jaką prowadzimy swoje badania.

Współpracujemy podczas prowadzenia badań i pisania artykułów, czytamy swoje prace, uczymy się od siebie nawzajem, a co najważniejsze - jesteśmy zgraną grupą nie tylko w godzinach pracy. INCET oferuje bardzo elastyczne warunki zatrudnienia: istnieje możliwość pracy zarówno z domu, jak i w naszym biurze w centrum Krakowa (na ulicy Grodzkiej 52), bez sztywnych godzin pracy. Co tydzień spotykamy się wszyscy na seminariach, "reading groupach" czy innych naukowych wydarzeniach. Prowadzone są one zarówno przez członków naszego zespołu jak i gości zapraszanych z innych wiodących ośrodków badawczych.

Praca na Uniwersytecie Jagiellońskim oznacza możliwość skorzystania z bogatej oferty naukowej i kulturalnej. Sam Kraków jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejsc w Europie Środkowej i oferuje wiele atrakcji. Praca w INCET to jednak przede wszystkim intelektualna przygoda, która pomoże rozkręcić Twoją karierę naukową. Czekamy na Ciebie!

 

Kilka informacji na temat konkursu SONATINA 6

Celem konkursu jest wsparcie kariery młodych badaczy, poprzez stworzenie możliwości pełnoetatowego zatrudnienia i prowadzenia badań naukowych w Polsce oraz umożliwienie zdobycia wiedzy i doświadczenia podczas realizacji staży w wysokiej jakości zagranicznych ośrodkach naukowych. Konkurs skierowany jest do osób, które posiadają stopień doktora uzyskany w roku wystąpienia z wnioskiem lub w okresie 3 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl, zgodnie z procedurą składania wniosków. Informacje dotyczące wypełniania wniosków w systemie ZSUN/OSF można znaleźć tutaj.

Nabór wniosków w systemie ZSUN/OSF trwa od 16 grudnia 2021 r. do 24 lutego 2022 r. (wewnętrzny termin UJ).

Kto może aplikować?

  • każda osoba posiadająca stopień doktora nadany w okresie 3 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem (w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.) lub której stopień naukowy doktora zostanie nadany do 30 czerwca 2022 r. Okres 3 lat może zostać przedłużony o przerwy w karierze naukowej szczegółowo określone w § 5 pkt 6 uchwały,

  • dla której we wnioskowanym projekcie badawczym zostanie zaplanowane zatrudnienie na zasadach określonych w regulaminie, na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy na cały planowany okres realizacji projektu. Zatrudnienie musi zostać zaplanowane w podmiocie innym niż podmiot, w którym kierownik projektu uzyskał stopień doktora.

Oferta

  • Umowa o pracę na cały etat zgodnie z Kodeksem Pracy
  • Atrakcyjne wynagrodzenie: do 100 000 zł rocznie
  • Pokrycie kosztów projektu, takich jak: wynagrodzenia dla zespołu badawczego, zakup wyposażenia, koszty przeprowadzenia badań, udział w konferencjach naukowych, staże naukowe (koszty podróży, pobytu i dieta).

Ocena wniosku

  • Wniosek podlega ocenie formalnej i merytorycznej.
  • Ocena formalna dokonywana jest przez koordynatora dyscyplin. Do oceny merytorycznej kwalifikowane są wyłącznie wnioski kompletne i spełniające wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu. Wniosek może zostać odrzucony ze względów formalnych również na późniejszym etapie oceny.
  • Procedura oceny merytorycznej jest dwuetapowa.

Ostateczny termin składania wniosków

15 marzec 2022, godzina 16:00.

 

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie konkursu SONATINA 6.

W przypadku pytań związanych z aplikowaniem do konkursu SONATINA 6 w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ, prosimy o kontakt mejlowy na adres incet@uj.edu.pl.

Polecamy również
Naukowcy z Polski, Litwy i całego świata: Razem z Ukrainą

Naukowcy z Polski, Litwy i całego świata: Razem z Ukrainą

Synthese: Call for Papers - 'Evidence in Law and Ethics'

Synthese: Call for Papers - 'Evidence in Law and Ethics'

Wyniki konkursu dla studentów w roku 2019/20

Wyniki konkursu dla studentów w roku 2019/20

Piotr Bystranowski doktorem!

Piotr Bystranowski doktorem!