Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Logo INCET

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

BIOUNCERTAINTY - ERC Starting Grant no. 805498

ERC logo

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Możliwości finansowania badań – konkursy OPUS i SONATA Narodowego Centrum Nauki

Możliwości finansowania badań – konkursy OPUS i SONATA Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki (NCN) prowadzi do 15 grudnia 2022 nabór wniosków na granty w programach OPUS (dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej) oraz SONATA (dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora od 1.01.2015 do 31.12.2020. W obu przypadkach aplikujący do NCN – w razie pozytywnej decyzji – mogą uzyskać finansowanie swojego zatrudnienia w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ (INCET) na okres realizacji projektu.

Naukowcy pragnący aplikować o finansowanie badań z NCN, którzy chcą wybrać INCET jako instytucję goszczącą, powinni przesłać na adres incet@uj.edu.pl zgłoszenie zawierające CV oraz krótki opis planowanych badań (do 2 stron) nie później niż do 15 listopada 2022.

Kim jesteśmy?

Interdyscyplinarne Centrum Etyki oferuje inspirujące i międzynarodowe środowisko pracy. Nasze zainteresowania badawcze obejmują m.in. bioetykę, etykę praktyczną, filozofię eksperymentalną, psychologię moralności, filozofię medycyny, filozofię polityczną, filozofię prawa oraz epistemologię. Pomimo szerokiego obszaru naszych zainteresowań badawczych, wszystkie prowadzone pracę skupiają się na zmniejszeniu dystansu dzielącego filozofię i praktykę. W badaniach wykorzystujemy interdyscyplinarne podejście do problemów filozoficznych występujących w praktycznych kontekstach. Stosujemy zarówno metody typowe dla humanistyki i nauk społecznych (analiza pojęciowa, studia przypadku) oraz metody empiryczne (eksperymenty psychologiczne, analizę korpusową, modelowanie tematyczne). Wyniki naszych badań są publikowane w wiodących na świecie czasopismach i wydawnictwach. W INCET jest obecnie realizowany grant  BIOUNCERTAINTY finansowany przez European Research Council w ramach konkursu Starting Grant. Jego kierownik, Tomasz Żuradzki jest również kierownikiem Centrum.

Dlaczego pracować w INCET?

Uniwersytet Jagielloński, założony w 1364 roku, jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i obecnie jednym z dwóch najlepszych uniwersytetów w Polsce.  Pracowników INCET łączy zainteresowanie filozofią pomimo odmiennego wykształcenia (większość z nas to filozofowie, ale pracują tu również prawnicy, psychologowie, ekonomiści i lekarze) oraz pasja do prowadzonych badań. Zespół INCET współpracuje prowadząc wspólne badania oraz publikując artykuły, komentując badania koleżanek i kolegów z pracy, ucząc się i doskonaląc nowe umiejętności, ale pozostajemy dobrymi znajomymi również po 17. INCET oferuje bardzo elastyczne warunki pracy: pracownicy mogą korzystać z biura  zlokalizowanego na krakowskim Starym Mieście (ul. Grodzka 52) w godzinach innych niż 9-17, wszyscy spotykamy się też na cotygodniowych seminariach badawczych i podczas innych wydarzeń naukowych. Na seminariach swoje prace prezentują zarówno pracownicy INCET, jak również goście zaproszeni z wiodących na świecie ośrodków naukowych. Uniwersytet Jagielloński i samo miasto Kraków oferują inspirujące życie akademickie i kulturalne. Podsumowując, praca w INCET może być intelektualną przygodą, która przyspieszy karierę. Czekamy na Ciebie!

Szczegóły dotyczące konkursu na granty OPUS 24

Konkurs na granty OPUS 24 daje możliwość ubiegania się o finansowanie projektów we współpracy międzynarodowej lub przez zespoły pracujące w polskich jednostkach badawczych. Aplikować o finansowanie mogą naukowcy na wszystkich etapach kariery naukowej. Kierownikiem projektu może być naukowczyni/naukowiec, którzy posiadają co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę. Projekt badawczy powinien być zaplanowany na okres od 12 do 48 miesięcy wyrażony w pełnych latach. Grant OPUS umożliwia stworzenie własnego zespołu badawczego oraz finansowanie zatrudnienia kierownika projektu badawczego w pełnym wymiarze czasu pracy (170 tys. zł rocznie kosztów pracodawcy). Proces recenzji wniosków o granty złożonych w konkursie OPUS jest dwuetapowy: wniosek jest oceniany przez panel Ekspertów NCN, a następnie – po pozytywnej ocenie – wysyłany do zewnętrznych recenzentów. Współczynnik sukcesu w poprzednich edycjach wynosił około 15%.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Szczegóły dotyczące konkursu na granty SONATA 18

Konkurs na granty SONATA 18 daje możliwość ubiegania się o finansowanie zatrudnienia kierownika projektu oraz utworzenie zespołu badawczego na okres 12, 24 lub 36 miesięcy. Aplikować mogą naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem o finansowanie, tj. od 1.01.2015 do 31.12.2020. W projekcie mogą być zatrudnieni (poza kierownikiem) również dodatkowi wykonawcy na stanowisku studenta, doktoranta oraz post-doca. Roczne wynagrodzenie kierownika projektu do 160 tys. zł kosztów pracodawcy. Proces recenzji wniosków o granty złożonych w konkursie OPUS jest dwuetapowy: wniosek jest oceniany przez panel Ekspertów NCN, a następnie – po pozytywnej ocenie – wysyłany do zewnętrznych recenzentów. Współczynnik sukcesu w poprzednich edycjach wynosił około 20%.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Polecamy również
Naukowcy z Polski, Litwy i całego świata: Razem z Ukrainą

Naukowcy z Polski, Litwy i całego świata: Razem z Ukrainą

Synthese: Call for Papers - 'Evidence in Law and Ethics'

Synthese: Call for Papers - 'Evidence in Law and Ethics'

Wyniki konkursu dla studentów w roku 2019/20

Wyniki konkursu dla studentów w roku 2019/20

Piotr Bystranowski doktorem!

Piotr Bystranowski doktorem!