Aktualności

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Intuicyjny utylitaryzm: Model hybrydowy sądów moralnych” wygłosi dr Michał Białek z Akademii Leona Koźmińskiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 12 grudnia 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 12 grudnia 2019: Seminarium badawcze - Michał Białek (Akademia Leona Koźmińskiego) - Intuicyjny utylitaryzm: Model hybrydowy sądów moralnych

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Empatia w relacjach ludzi i robotów społecznych” wygłosi dr Joanna Malinowska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się w środę, 4 grudnia 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 4 grudnia 2019: Seminarium badawcze - dr Joanna Malinowska (UAM) - Empatia w relacjach ludzi i robotów społecznych

Filozofia ryzyka w Eindhoven

Karolina Wiśniowska (asystentka naukowa w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ w projekcie BIOUNCERTAINTY i doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ) wzięła udział w kursie "Philosophy of Risk" organizowanym przez The Dutch Research School of Philosophy (OZSW) i 4TU Center for Ethics and Technology.
więcej o Filozofia ryzyka w Eindhoven

Mariusz Maziarz ze stypendium MNiSW

Mariusz Maziarz (asystent naukowy w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ w projekcie BIOUNCERTAINTY i doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ) otrzymał stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców. Gratulacje!
więcej o Mariusz Maziarz ze stypendium MNiSW

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „The dilemmas of research ethics in the era of learning health‐care systems” wygłosi dr Jan Piasecki z Zakładu Filozofii i Bioetyki UJ CM. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 14 listopada 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 14 listopada 2019: Seminarium badawcze - dr Jan Piasecki (Zakład Filozofii i Bioetyki UJ CM) - The dilemmas of research ethics in the era of learning health‐care systems

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Double donor surrogacy and the substitution problem” wygłosi Teresa Baron z University of Southampton. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 listopada 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 7 listopada 2019: Seminarium badawcze - Teresa Baron (University of Southampton) - Double donor surrogacy and the substitution problem

28-30 listopada 2019: konferencja „Ochrona danych w badaniach naukowych”

Zakład Badań nad Etyką Zawodową w Instytucie Filozofii UJ wraz z Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ i Polskim Towarzystwem Bioetycznym organizują w dniach 28-30 listopada 2019 konferencję pt. „Ochrona danych w badaniach naukowych”. Celem tej konferencji ma być przedyskutowanie złożonych problemów prawa do prywatności i do ochrony danych osobowych, jakie napotykają badacze w różnych dziedzinach nauki.
więcej o 28-30 listopada 2019: konferencja „Ochrona danych w badaniach naukowych”