Dyskusja: Intensywna terapia w warunkach kryzysu

Z relacji o przebiegu pandemii COVID-19 w różnych krajach, zwłaszcza Włoszech i Hiszpanii, dowiadujemy się o lekarzach, którzy – wobec braku dostatecznej liczby respiratorów – byli zmuszeni decydować o tym, któremu z duszących się chorych dać szansę na uratowanie. Wydaje się, że w tak trudnych decyzjach lekarze nie powinni być regulacyjnie opuszczeni, zdani jedynie na indywidualne „sumienie”. Zapraszamy do zapoznania się z internetową dyskusją na ten temat.
więcej o Dyskusja: Intensywna terapia w warunkach kryzysu

W ostatnich tygodniach uwaga zarówno opinii publicznej, jak i świata naukowego skupiona jest na jednym temacie, którym jest oczywiście pandemia powodowanej przez nowego koronawirusa SARS-Cov-2 choroby Covid-19. Również filozofowie i badacze społeczni analizują zagadnienia związane z pandemią oraz odpowiedziami na nią. Poniżej zaprezentowany jest przegląd wybranych, najciekawszych artykułów okołofilozoficznych dotyczących koronawirusa.
więcej o Co filozofowie i badacze społeczni mówią o koronawirusie?

W związku z realizacją projektu "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions" (BIOUNCERTAINTY), Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłosił konkurs na stanowisko adiunkta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii. Nowy termin składania aplikacji to 31 maja 2020r.
więcej o Nowy termin składania aplikacji w ramach konkursu na stanowisko adiunkta (postdoc) w projekcie BIOUNCERTAINTY

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “Are ABM epidemic models the models of actual mechanisms?” poprowadzą Mariusz Maziarz (UJ) i Martin Zach (Charles University). Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 maja o godzinie 16.00 na platformie Skype.
więcej o 8 maja 2020: Seminarium badawcze online - Mariusz Maziarz (Uniwersytet Jagielloński), Martin Zach (Charles University in Prague) - Are ABM epidemic models the models of actual mechanisms?

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. “What’s Wrong with Factory Farming?” wygłosi Jonathan Anomaly (University of Pennsylvania). Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 marca 2020 r. o godzinie 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o [odwołane] 9 marca 2020: Seminarium badawcze - Jonathan Anomaly, PhD (University of Pennsylvania) - What’s Wrong with Factory Farming?

W związku z realizacją projektu "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions" (BIOUNCERTAINTY) finansowanego przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC), Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii.
więcej o [archiwalne] Konkurs na stanowisko adiunkta (postdoc) w projekcie BIOUNCERTAINTY w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ (nowy termin zgłoszeń: 31 maja 2020)