Pobyt badawczy w Fundacji Brocher

Tomasz Żuradzki został zaproszony do Fundacji Brocher w Hermance (Szwajcaria), gdzie realizuje projekt pt. Deep uncertainties in bioethics: Regulating scientific research on ontologically ambiguous entities.
więcej o Pobyt badawczy w Fundacji Brocher

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. “Regret Averse Opinion Aggregation” wygłosi Lee Elkin, adiunkt z INCET. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 23 stycznia 2020 r. o godzinie 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 23 stycznia 2020: Seminarium badawcze - Lee Elkin, PhD - Regret Averse Opinion Aggregation

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. “Germline Gene Editing and the Limits of Informed Consent” wygłosi Joanna Smolenski. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 stycznia 2020 r. o godzinie 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 16 stycznia 2020: Seminarium badawcze - Joanna Smolenski (CUNY) - Germline Gene Editing and the Limits of Informed Consent

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. “The meaning of causal claims in medicine: causal inferences and policy implications” wygłosi Mariusz Maziarz. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 stycznia 2020 r. o godzinie 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 9 stycznia 2020: Seminarium badawcze - Mariusz Maziarz (INCET/Instytut Filozofii UJ) - The meaning of causal claims in medicine: causal inferences and policy implications

Pobyt naukowy w Institute for Logic, Language and Computation w Amsterdamie

Jeden z asystentów badawczych w projekcie BIOUNCERTAINTY, Mariusz Maziarz, został zaproszony do ILLC na Uniwersytecie w Amsterdamie w ramach programu stypendialnego European Philosophy of Science Association (EPSA) w celu przeprowadzenia swoich badań.
więcej o Pobyt naukowy w Institute for Logic, Language and Computation w Amsterdamie

Profesor Włodzimierz Galewicz członkiem korespondentem PAN

Prof. Włodzimierz Galewicz został członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk. Nowi członkowie zostali wybrani przez Zgromadzenie Ogólne PAN 5 grudnia podczas 140. sesji w Warszawie.
więcej o Profesor Włodzimierz Galewicz członkiem korespondentem PAN