Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “Are ABM epidemic models the models of actual mechanisms?” poprowadzą Mariusz Maziarz (UJ) i Martin Zach (Charles University). Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 maja o godzinie 16.00 na platformie Skype.
więcej o 8 maja 2020: Seminarium badawcze online - Mariusz Maziarz (Uniwersytet Jagielloński), Martin Zach (Charles University in Prague) - Are ABM epidemic models the models of actual mechanisms?

W związku z realizacją projektu "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions" (BIOUNCERTAINTY), Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłosił konkurs na stanowisko adiunkta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii. Nowy termin składania aplikacji to 31 maja 2020r.
więcej o Nowy termin składania aplikacji w ramach konkursu na stanowisko adiunkta (postdoc) w projekcie BIOUNCERTAINTY

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. “What’s Wrong with Factory Farming?” wygłosi Jonathan Anomaly (University of Pennsylvania). Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 marca 2020 r. o godzinie 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o [odwołane] 9 marca 2020: Seminarium badawcze - Jonathan Anomaly, PhD (University of Pennsylvania) - What’s Wrong with Factory Farming?
[archiwalne] Konkurs na stanowisko adiunkta (postdoc) w projekcie BIOUNCERTAINTY w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ  (nowy termin zgłoszeń: 31 maja 2020)

W związku z realizacją projektu "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions" (BIOUNCERTAINTY) finansowanego przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC), Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii.
więcej o [archiwalne] Konkurs na stanowisko adiunkta (postdoc) w projekcie BIOUNCERTAINTY w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ (nowy termin zgłoszeń: 31 maja 2020)
Pobyt badawczy w Fundacji Brocher

Tomasz Żuradzki został zaproszony do Fundacji Brocher w Hermance (Szwajcaria), gdzie realizuje projekt pt. Deep uncertainties in bioethics: Regulating scientific research on ontologically ambiguous entities.
więcej o Pobyt badawczy w Fundacji Brocher

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. “Regret Averse Opinion Aggregation” wygłosi Lee Elkin, adiunkt z INCET. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 23 stycznia 2020 r. o godzinie 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 23 stycznia 2020: Seminarium badawcze - Lee Elkin, PhD - Regret Averse Opinion Aggregation

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. “Germline Gene Editing and the Limits of Informed Consent” wygłosi Joanna Smolenski. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 stycznia 2020 r. o godzinie 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 16 stycznia 2020: Seminarium badawcze - Joanna Smolenski (CUNY) - Germline Gene Editing and the Limits of Informed Consent

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. “The meaning of causal claims in medicine: causal inferences and policy implications” wygłosi Mariusz Maziarz. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 stycznia 2020 r. o godzinie 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 9 stycznia 2020: Seminarium badawcze - Mariusz Maziarz (INCET/Instytut Filozofii UJ) - The meaning of causal claims in medicine: causal inferences and policy implications
Pobyt naukowy w Institute for Logic, Language and Computation w Amsterdamie

Jeden z asystentów badawczych w projekcie BIOUNCERTAINTY, Mariusz Maziarz, został zaproszony do ILLC na Uniwersytecie w Amsterdamie w ramach programu stypendialnego European Philosophy of Science Association (EPSA) w celu przeprowadzenia swoich badań.
więcej o Pobyt naukowy w Institute for Logic, Language and Computation w Amsterdamie
Profesor Włodzimierz Galewicz członkiem korespondentem PAN

Prof. Włodzimierz Galewicz został członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk. Nowi członkowie zostali wybrani przez Zgromadzenie Ogólne PAN 5 grudnia podczas 140. sesji w Warszawie.
więcej o Profesor Włodzimierz Galewicz członkiem korespondentem PAN

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Intuicyjny utylitaryzm: Model hybrydowy sądów moralnych” wygłosi dr Michał Białek z Akademii Leona Koźmińskiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 12 grudnia 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 12 grudnia 2019: Seminarium badawcze - Michał Białek (Akademia Leona Koźmińskiego) - Intuicyjny utylitaryzm: Model hybrydowy sądów moralnych

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Empatia w relacjach ludzi i robotów społecznych” wygłosi dr Joanna Malinowska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się w środę, 4 grudnia 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 4 grudnia 2019: Seminarium badawcze - dr Joanna Malinowska (UAM) - Empatia w relacjach ludzi i robotów społecznych