Wyniki konkursu „Filozofii w Praktyce” dla studentów w roku 2019

Czasopismo popularnonaukowe "Filozofia w Praktyce" wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w konkursie dla studentów na najlepsze prace dotyczące filozofii praktycznej.
więcej o Wyniki konkursu „Filozofii w Praktyce” dla studentów w roku 2019

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na kolejne seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY: Emilia Kaczmarek (IF UW) - "Jak odróżnić uzasadnioną medykalizację od prze-medykalizowania?" Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 czerwca w godz. 17.30-19.00 w Instytucie Filozofii przy ul. Grodzkiej 52, w sali im. Romana Ingardena (nr 25).
więcej o 18 czerwca 2019: Seminarium badawcze - Emilia Kaczmarek (IF UW) - Jak odróżnić uzasadnioną medykalizację od przemedykalizowania?

Nagroda Naukowa "Filozofii w Praktyce" 2019

Nagrodę Naukową "Filozofii w Praktyce" za najlepszy artykuł z filozofii praktycznej opublikowany w 2018 r. otrzymała dr Emilia Kaczmarek z Instytutu Filozofii UW za tekst "How to distinguish medicalization from over-medicalization?", który ukazał się w czasopiśmie "Medicine, Health Care and Philosophy".
więcej o Nagroda Naukowa "Filozofii w Praktyce" 2019

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na kolejne seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „The Sciences of Sexual Desire” wygłosi Jacob Stegenga (University of Cambridge, Departament of History and Philosophy of Science). Spotkanie odbędzie się w czwartek 6 czerwca w godz. 17.30-19.00 w Instytucie Filozofii przy ul. Grodzkiej 52, w sali im. Romana Ingardena (nr 25).
więcej o 6 czerwca 2019: Seminarium badawcze - Jacob Stegenga (Cambridge) - The Sciences of Sexual Desire

W związku z realizacją projektu "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions" (BIOUNCERTAINTY) finansowanego przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC), Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii.
więcej o [archiwalne] Konkurs na stanowisko asystenta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii

Projekt badawczy finansowany przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) w ramach konkursu Starting Grant.

nr umowy: 805498

czas realizacji: 2019-2024

kierownik projektu: Tomasz Żuradzki

więcej o Niepewność w argumentacji bioetycznej: badania genetyczne, medycyna prewencyjna, decyzje prokreacyjne (BIOUNCERTAINTY)

Sprawiedliwość w opiece zdrowotnej

więcej o Sprawiedliwość w opiece zdrowotnej

Projekt badawczy finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, konkurs Rozwój 2.b. latach 2016-2019, nr 0068/NPRH4/H2b/83/2016, kierownik: dr Tomasz Żuradzki, główni wykonawcy: prof. dr hab. Małgorzata Kossowska oraz prof. dr hab. Wojciech Załuski.
więcej o Laboratorium filozofii eksperymentalnej: normatywne implikacje efektu ofiary zidentyfikowanej

Projekt badawczy finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Opus 9 (HS1) w latach 2016-2020, nr 2015/17/B/HS1/02279, kierownik: dr Tomasz Żuradzki.
więcej o Ofiary statystyczne, niepewność normatywna, ślepy traf: etyka a podejmowanie decyzji w sytuacjach ryzyka lub niepewności