28-30 listopada 2019: konferencja „Ochrona danych w badaniach naukowych”

Zakład Badań nad Etyką Zawodową w Instytucie Filozofii UJ wraz z Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ i Polskim Towarzystwem Bioetycznym organizują w dniach 28-30 listopada 2019 konferencję pt. „Ochrona danych w badaniach naukowych”. Celem tej konferencji ma być przedyskutowanie złożonych problemów prawa do prywatności i do ochrony danych osobowych, jakie napotykają badacze w różnych dziedzinach nauki.
więcej o 28-30 listopada 2019: konferencja „Ochrona danych w badaniach naukowych”

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na drugie w tym tygodniu seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Climate Possibilities and Precautionary Principles” wygłosi Jeroen Hopster z Universität Graz. Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 października 2019 r. o godz. 13:00 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 18 października 2019: Seminarium badawcze - Jeroen Hopster (Universität Graz) - Climate Possibilities and Precautionary Principles

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „The Liar lied. Experimental investigation of the Liar paradox” wygłosi Konrad Rudnicki z University of Antwerp. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 17 października 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 17 października 2019: Seminarium badawcze - Konrad Rudnicki (University of Antwerp) - The Liar lied. Experimental investigation of the Liar paradox

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) oraz Zakład Filozofii Nauk Przyrodniczych IF UJ zapraszają na kolejne seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Overview of the emergence and evolution of religion from a Darwinian perspective” wygłosi Pierrick Bourrat z Macquarie University i University of Sydney. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 października 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 10 października 2019: Seminarium badawcze - Pierrick Bourrat (Macquarie University, University of Sydney) - Overview of the emergence and evolution of religion from a Darwinian perspective

Short visiting fellowships at the Jagiellonian University in Kraków

The Interdisciplinary Centre for Ethics (INCET) has completed reviewing process for short visiting fellowships at the Jagiellonian University in Kraków. We have received close to 30 high-quality submissions, and we were able to accept only a few, in order to keep the program to a manageable size. In 2019/20 we will have guests from universities in Cambridge, CUNY, Delft, Göttingen, Graz, King’s College (London), Southampton, Sydney. Many projects beyond the ones that were eventually selected would have made for excellent contributions to our work, so we are hoping to have another program of this sort in the next academic year.
więcej o Short visiting fellowships at the Jagiellonian University in Kraków

W związku z realizacją projektu "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions" (BIOUNCERTAINTY) finansowanego przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC), Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii.
więcej o [archiwalne] Konkurs na stanowisko adiunkta (postdoc) w projekcie BIOUNCERTAINTY w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ (termin zgłoszeń: 12 października 2019)