The journal Diametros welcomes contributions for a special issue on "The normative significance of empirical moral psychology" as well as an international essay prize competition. Deadline for submissions: 15 October 2019. The author of the best submission will receive 6000 PLN (the equivalent of approximately 1400 EURO before tax). Guest editor: Tomasz Żuradzki.
więcej o 15 października 2019 mija termin zgłoszeń do numeru specjalnego czasopisma "Diametros"

The Interdisciplinary Centre for Ethics and the Institute of Philosophy at the Jagiellonian University in Kraków welcome applications for short visiting fellowships (no longer than 4 weeks) in philosophy or bioethics for the academic year 2019-20 (1 October 2019 - 30 June 2020) as part of the project "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions" (BIOUNCERTAINTY, no. 805498), funded by the European Research Council (ERC) Starting Grant.
więcej o 15 September 2019: Call for applications for short visiting fellowships at the Jagiellonian University in Kraków.

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na kolejne seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Prenatal diagnosis and disability rights” wygłosi prof. Ilana Löwy z CNRS (Centre National de la Recherche Scientifique). Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 września 2019 r. o godz. 17.30 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).
więcej o 3 września 2019: Seminarium badawcze - Ilana Löwy (CNRS) - Prenatal diagnosis and disability rights

Tomasz Żuradzki (kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ) wygłosi wykład "Przeglądu Filozoficznego" pt. "Decyzje w sytuacjach niepewności normatywnej" podczas XI Zjazdu Filozoficznego w Lublinie w dniu 12 września o godz. 15.00
więcej o 12 września 2019: wykład "Przeglądu Filozoficznego" na XI Zjeździe Filozoficznym w Lublinie

Wyniki konkursu „Filozofii w Praktyce” dla studentów w roku 2019

Czasopismo popularnonaukowe "Filozofia w Praktyce" wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w konkursie dla studentów na najlepsze prace dotyczące filozofii praktycznej.
więcej o Wyniki konkursu „Filozofii w Praktyce” dla studentów w roku 2019

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na kolejne seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY: Emilia Kaczmarek (IF UW) - "Jak odróżnić uzasadnioną medykalizację od prze-medykalizowania?" Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 czerwca w godz. 17.30-19.00 w Instytucie Filozofii przy ul. Grodzkiej 52, w sali im. Romana Ingardena (nr 25).
więcej o 18 czerwca 2019: Seminarium badawcze - Emilia Kaczmarek (IF UW) - Jak odróżnić uzasadnioną medykalizację od przemedykalizowania?