Nowy artykuł autorstwa Gulia Fornaroli
publication polonez bis - making up for what we did

Nowy artykuł autorstwa Gulia Fornaroli

Gulio Fornaroli, pracownik INCET, opublikował nowy artykuł w "Philosophy Compass"
więcej o Nowy artykuł autorstwa Gulia Fornaroli
Nowy artykuł współautorstwa Christopha Merdesa
publication polonez bis - epistemic injustice

Nowy artykuł współautorstwa Christopha Merdesa

Christoph Merdes, pracownik INCET, jest współautorem tekstu, który ukazał się w czasopiśmie Plos One: "Knowledge through social networks: Accuracy, error, and polarisation".
więcej o Nowy artykuł współautorstwa Christopha Merdesa

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na kolejne otwarte seminarium badawcze! Referat zatytułowany "The Robin Hood effect: The effect of income on perceived fairness of mutual compensation in tort damages" wygłosi Maciej Próchnicki. Spotkanie odbędzie się 7 marca 2024 r. o godz. 17.30, na Grodzkiej 52, w pokoju 25 oraz za pośrednictwem platformy Teams
więcej o 7 marca 2024 – Maciej Próchnicki – The Robin Hood effect: The effect of income on perceived fairness of mutual compensation in tort damages
Nowa książka współredagowana przez Wojciecha Kaftańskiego
publication polonez bis - moral psychology

Nowa książka współredagowana przez Wojciecha Kaftańskiego

Wojciech Kaftański, pracownik INCET, opublikował nową monografię w wydawnictwie Rowman and Littlefield Kierkegaardian Phenomenologies
więcej o Nowa książka współredagowana przez Wojciecha Kaftańskiego

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na kolejne otwarte seminarium badawcze! Referat zatytułowany "What Does Bioethics Engage With? A Case Study in Citation Analysis" wygłosi Vilius Dranseika. Spotkanie odbędzie się 29 lutego o godzinie 17:30 w sali 25 przy ul. Grodzkiej 52 oraz za pośrednictwem platformy MS Teams.
więcej o 29 lutego 2024 – Vilius Dranseika – What Does Bioethics Engage With? A Case Study in Citation Analysis
okładka czasopisma Diametros

Nabór tekstów do specjalnego numeru czasopisma "Diametros"

Czasopismo "Diametros" zaprasza do nadsyłania tekstów do numeru specjalnego w języku angielskim pt. "Bioethics meets political philosophy". Termin zgłaszania tekstów mija 30 kwietnia 2024 r.
więcej o Nabór tekstów do specjalnego numeru czasopisma "Diametros"
22 lutego 2024 – Callum Macrae – Does Domination Require Unequal Power?

22 lutego 2024 – Callum Macrae – Does Domination Require Unequal Power?

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na kolejne otwarte seminarium badawcze! Referat zatytułowany "Does Domination Require Unequal Power?" wygłosi Callum Macrae. Spotkanie odbędzie się 22 lutego o godzinie 17:30 w sali 25 przy ul. Grodzkiej 52 oraz za pośrednictwem platformy MS Teams.
więcej o 22 lutego 2024 – Callum Macrae – Does Domination Require Unequal Power?

The East European Network for Philosophy of Science (EENPS), in co-operation with the Interdisciplinary Centre for Ethics, Jagiellonian University, announces the fifth conference of the East European Network for Philosophy of Science in Kraków to be held on September 9-10th 2024. The conference is fully in person. CFP deadline: 22nd February 2024
więcej o The fifth conference of the East European Network for Philosophy of Science, 9-10 September 2024: call for papers
Nowy artykuł współautorstwa Viliusa Dranseiki
publication

Nowy artykuł współautorstwa Viliusa Dranseiki

Vilius Dranseika, pracownik INCET, opublikował nowy artykuł w czasopiśmie "Journal of Cultural Cognitive Science"
więcej o Nowy artykuł współautorstwa Viliusa Dranseiki

We are accepting submissions for the upcoming Wronging and Making Right: The Morality and Law of Remedial Practices conference which is going to be held on June 17-19th 2024 at the Jagiellonian University in Kraków. The deadline for CFA is set for 1st of March 2023
więcej o Call for Abstracts for the Wronging and Making Right: The Morality and Law of Remedial Practices conference (17-19 June 2024)

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na kolejne otwarte seminarium badawcze! Referat zatytułowany "Rational Injustice, Irrational Justice?" wygłosi Christoph Merdes. Spotkanie odbędzie się 1 lutego o godzinie 17:30 w sali 25 przy ul. Grodzkiej 52 oraz za pośrednictwem platformy MS Teams.
więcej o 1 lutego 2024 – Christoph Merdes – Christoph Merdes: Rational Injustice, Irrational Justice?
26-27 stycznia –  konferencja Bioethics Meets Political Philosophy

26-27 stycznia – konferencja Bioethics Meets Political Philosophy

Publikujemy program oraz abstrakty konferencji Bioethics Meets Political Philosophy, która odbędzie się w terminie 26-27 stycznia w Krakowie
więcej o 26-27 stycznia – konferencja Bioethics Meets Political Philosophy