21 marca 2019: Seminarium badawcze - Marcin Waligóra (CM UJ) - Czy istnieje evidence-based ethics?

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Czy istnieje evidence-based ethics?” wygłosi dr hab. Marcin Waligóra (Zakład Filozofii i Bioetyki UJ CM). Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 marca w godz. 17.30-19.00 w Instytucie Filozofii na ul. Grodzkiej 52, w sali im. Romana Ingardena (nr 25).

Abstrakt

Niektóre badania prowadzone w bioetyce, w szczególności te posługujące się metodologią przeglądu systematycznego i metaanalizy, nazywane są czasem evidence-based ethics. Takie analizy często łączą pytania kliniczne z kwestiami etycznymi, a ich wyniki – czasem publikowane w czasopismach medycznych o dużym zasięgu – wykorzystywane są zarówno przez etyków, jak i klinicystów. W wystąpieniu przedstawię wyniki kilku takich najnowszych badań mojego współautorstwa, analizując szanse i ograniczenia stosowania metodologii przeglądów systematycznych w bioetyce.

28 stycznia 2021: Seminarium badawcze online - Alex Broadbent (University of Johannesburg): Robo-epidemiology: Machine learning, causal inference and public health
Synthese: Call for Papers - 'Evidence in Law and Ethics'
22 kwietnia 2021: Seminarium badawcze online - Christian Tarsney (Uniwersytet Oksfordzki): Non-Additive Axiologies in Large Worlds
11 marca 2021: Seminarium badawcze online - Michał Klincewicz (Uniwersytet w Tilburgu / Uniwersytet Jagielloński): Consequences of unexplainable machine learning for the notions of a trusted doctor and patient autonomy