Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 stycznia o godzinie 17:30 na platformie MS Teams (link poniżej).
więcej o [Uwaga! Zmiana terminu] 21 stycznia 2021: Seminarium badawcze online - Matt Bennett (University of Essex): When experts meet policy: Recommendations and judging trustworthiness.

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 stycznia o godzinie 17:30 na platformie MS Teams (link poniżej).
więcej o 7 stycznia 2021: Seminarium badawcze online - Bartosz Biskup (Uniwersytet Jagielloński): Why marriage? Ungrounded essentialism in theories of marriage.

Filozofowie, etycy i badacze społeczni często analizują zagadnienia związane z pandemią oraz odpowiedziami na nią. Poniżej prezentujemy przegląd wybranych, najciekawszych artykułów okołofilozoficznych dotyczących koronawirusa.
więcej o Co filozofowie i badacze społeczni mówią o koronawirusie?
Dyskusje wokół statusu płodu ludzkiego i aborcji

Przegląd wybranych, najciekawszych książek, antologii i artykułów naukowych z zakresu filozofii i etyki dotyczących problemu statusu płodu ludzkiego i aborcji.
więcej o Dyskusje wokół statusu płodu ludzkiego i aborcji
Mariusz Maziarz doktorem!

Z dumą informujemy, że Mariusz Maziarz, asystent w projekcie BIOUNCERTAINTY 18 grudnia obronił doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na podstawie książki "The Philosophy of Causality in Economics. Causal Inferences and Policy Proposals". Serdecznie gratulujemy!
więcej o Mariusz Maziarz doktorem!
Vilius Dranseika

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 grudnia o godzinie 17:30 na platformie MS Teams (link poniżej).
więcej o 17 grudnia 2020: Seminarium badawcze online - Vilius Dranseika (INCET UJ): Personal Identity, Direction of Change, and the Right to Withdraw from Research: A Cross-linguistic Replication of Tobia (2016)
Revus: journal logo

Artykuł Macieja Juzaszka w czasopiśmie Revus

If someone denied the existence of resultant moral luck, s/he would probably argue that the no-fault compensation system is fairer than a standard account of tort liability. Agents are not responsible for the consequences and harms they cause but only for the risks they create. David Enoch recently argued that such an approach lacks personal liability taken on by agents. I believe that Enoch’s position is incoherent and taking responsibility is irrelevant for tort liability.
więcej o Artykuł Macieja Juzaszka w czasopiśmie Revus
Cover of the British Journal of Aesthetics

Artykuł współautorstwa Viliusa Dranseiki - asystenta w projekcie BIOUNCERTAINTY Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ - został uznany za jeden z trzech najlepszych tekstów opublikowanych w The British Journal of Aesthetics w 2020 roku. Gratulacje!
więcej o Artykuł współautorstwa Viliusa Dranseiki na liście "Best of 2020" w Oxford University Press!

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “Drug repurposing for COVID-19: The problem of excessive hypothesis testing" poprowadzą Mariusz Maziarz (INCET/IF UJ) i Adrian Stencel (IF UJ). Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 grudnia o godzinie 17:30 na platformie MS Teams (link poniżej).
więcej o 10 grudnia 2020: Seminarium badawcze online - Mariusz Maziarz (INCET/IF UJ), Adrian Stencel (IF UJ): Drug repurposing for COVID-19: The problem of excessive hypothesis testing

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “Personality and authenticity in light of the memory-modifying potential of optogenetics" poprowadzi Przemysław Zawadzki (Uniwersytet Jagielloński). Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 listopada o godzinie 17:30 na platformie MS Teams (link poniżej).
więcej o 26 listopada 2020: Seminarium badawcze online - Przemysław Zawadzki (Uniwersytet Jagielloński): Personality and authenticity in light of the memory-modifying potential of optogenetics
Okładka czasopisma AJoB, 12.2020.

In this paper, we use an innovative, empirical, and–as yet–rarely applied method in bioethics, namely corpus analysis. By demonstrating the ambiguity of the concept of dignity discernible when analyzing its use in normative contexts, our work is a novel contribution to the debates among the historians of ideas about conceptual identity and conceptual drift.
więcej o Artykuł Tomasza Żuradzkiego i Karoliny Wiśniowskiej w The American Journal of Bioethics

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “Normative Uncertainty Meets Social Choice Theory" poprowadzi Lee Elkin (Uniwersytet Jagielloński). Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 listopada o godzinie 17:30 na platformie MS Teams (link poniżej).
więcej o 12 listopada 2020: Seminarium badawcze online - Lee Elkin (Uniwersytet Jagielloński): Normative Uncertainty Meets Social Choice Theory

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “A data-driven argument in bioethics: the concept of dignity in academic journals specializing in Christian ethics" poprowadzi Karolina Wiśniowska (Uniwersytet Jagielloński). Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 listopada o godzinie 17:30 na platformie MS Teams (link poniżej).
więcej o 5 listopada 2020: Seminarium badawcze online - Karolina Wiśniowska (Uniwersytet Jagielloński): A data-driven argument in bioethics: the concept of dignity in academic journals specializing in Christian ethics