Nowy, specjalny numer czasopisma "Diametros" jest efektem pracy w ramach projektów realizowanych w INCET.
więcej o Numer specjalny czasopisma "Diametros": The Normative Significance of Empirical Moral Psychology

Konkurs na stanowisko asystenta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych/w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii. Termin składania dokumentów: 31.07.2020.
więcej o Konkurs na stanowisko asystenta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Seminarium pt. “The Shape of Blame” poprowadzi Dries Bostyn (Ghent University). Spotkanie odbędzie się w piątek, 19 czerwca o godzinie 16.00 na platformie Skype.
więcej o 19 czerwca 2020: Seminarium badawcze online - Dries H. Bostyn (Ghent University) - The Shape of Blame

Dyskusja: Normatywny status świadczeń medycznych związanych z wysokim ryzykiem

Różnorakie świadczenia medyczne wiążą się z wysokim ryzykiem dla osób, którym są udzielane. W sytuacji szerzącej się groźnej choroby zakaźnej, takiej jak Covid-19, udzielanie potrzebnych świadczeń osobie nią zarażonej może być również związane z wysokim ryzykiem dla tych, którzy ich udzielają. Aby określić normatywne stanowisko medycznych świadczeń związanych z tego rodzaju ryzykiem, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań. Zapraszamy do zapoznania się z dyskusją.
więcej o Dyskusja: Normatywny status świadczeń medycznych związanych z wysokim ryzykiem

Nagroda Naukowa „Filozofii w Praktyce” 2020

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET), wydawca czasopisma popularnonaukowego „Filozofia w Praktyce” po raz trzeci przyzna Nagrodę Naukową „Filozofii w Praktyce” dla autora pracy z zakresu filozofii praktycznej. Do konkursu można zgłaszać prace naukowe w języku polskim lub angielskim autorstwa pracownika naukowego lub doktoranta afiliowanego w polskiej jednostce naukowej opublikowane w czasopiśmie lub w książce w roku kalendarzowym 2019, można też zgłaszać całe książki. Termin zgłaszania prac: 20 maja.
więcej o Nagroda Naukowa „Filozofii w Praktyce” 2020

Konkurs „Filozofii w praktyce” dla studentów 2020

„Filozofia w praktyce” ogłosiła konkurs dla studentów studiów I i II stopnia wszystkich polskich szkół wyższych na prace z zakresu filozofii praktycznej. Termin zgłaszania prac: 31 maja.
więcej o Konkurs „Filozofii w praktyce” dla studentów 2020