18 października 2019: Seminarium badawcze - Jeroen Hopster (Universität Graz) - Climate Possibilities and Precautionary Principles

Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ (INCET) zaprasza na drugie w tym tygodniu seminarium badawcze w ramach projektu BIOUNCERTAINTY. Wykład pt. „Climate Possibilities and Precautionary Principles” wygłosi Jeroen Hopster z Universität Graz. Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 października 2019 r. o godz. 13:00 w Instytucie Filozofii UJ (sala 25).

Jeroen Hopster jest adiunktem na Uniwersytecie w Graz, gdzie zajmuje się etyką klimatu. W 2019 roku uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie w Utrechcie, jako członek projektu badawczego 'Etyka ewolucyjna'. Studiował również na uniwersytetach w Harvardzie, Melbourne, Edynburgu i Amsterdamie.

Abstrakt: There are different kinds of uncertainties involved in climate science and policy. In this talk I distinguish between some of them, and reflect on their ethical implications. Specifically, I reflect on the question of whether there is a need, in the context of climate science, to advance so-called possibilistic scenario’s. What are possibilistic scenarios? Are they distinct from probabilistic predictions? And what is their relevance for precautionary principles?

Seminarium odbędzie się w języku angielskim.

Konkurs na stanowisko asystenta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ
26 listopada 2020: Seminarium badawcze online - Przemysław Zawadzki (Uniwersytet Jagielloński): Personality and authenticity in light of the memory-modifying potential of optogenetics