W związku z realizacją projektu "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions" (BIOUNCERTAINTY) finansowanego przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC), Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii.
więcej o [archiwalne] Konkurs na stanowisko asystenta w Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie filozofii

więcej o Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions (BIOUNCERTAINTY)

Sprawiedliwość w opiece zdrowotnej

więcej o Sprawiedliwość w opiece zdrowotnej

Projekt badawczy finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, konkurs Rozwój 2.b. latach 2016-2019, nr 0068/NPRH4/H2b/83/2016, kierownik: dr Tomasz Żuradzki, główni wykonawcy: prof. dr hab. Małgorzata Kossowska oraz prof. dr hab. Wojciech Załuski.
więcej o Laboratorium filozofii eksperymentalnej: normatywne implikacje efektu ofiary zidentyfikowanej

Projekt badawczy finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Opus 9 (HS1) w latach 2016-2020, nr 2015/17/B/HS1/02279, kierownik: dr Tomasz Żuradzki.
więcej o Ofiary statystyczne, niepewność normatywna, ślepy traf: etyka a podejmowanie decyzji w sytuacjach ryzyka lub niepewności

Projekt edytorski finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, konkurs Umiędzynarodowienie 3.b. w latach 2016-2021, nr 0177/NPRH4/H3b/83/2016, koordynator: Tomasz Żuradzki.
więcej o Etyka, historia, medycyna: wydanie anglojęzycznych numerów czasopisma „Diametros”
Czasopismo popularnonaukowe "Filozofia w Praktyce"

Czasopismo popularnonaukowe „Filozofia w Praktyce” utworzone we wrześniu 2015 r.
więcej o Czasopismo popularnonaukowe "Filozofia w Praktyce"

Etyka a niepewność: nieokreśloność, loterie i metarozumowania

więcej o Etyka a niepewność: nieokreśloność, loterie i metarozumowania

Filozofia moralna Tomasza z Akwinu – jej znaczenie dla polskiej kultury