Logo UE & ERC

Baza danych INCET

Regularnie wzbogacana baza kazusów oraz bogaty zasób informacji dotyczący różnych działów etyki, m.in.:

Bioetyka/Wprowadzenie
Bioetyka/Etyka medyczna
Bioetyka w biotechnologii
Etyka ekologiczna

Polecane publikacje

Włodzimierz Galewicz, Dobro i sprawiedliwość w opiece zdrowotnej, Wydawnictwo UJ, Kraków 2018

Tomasz z Akwinu, Traktat o sprawiedliwości, tłum. i oprac. W. Galewicz, Wyd. Marek Derewiecki, Kęty 2016.

W. Galewicz, Status ludzkiego zarodka a etyka badań biomedycznych, Universitas, Kraków 2013.

T. Żuradzki, T. Kuniński (red.), Etyka wojny. Antologia. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009

O nas

Celem Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ (INCET) jest organizowanie i koordynowanie różnych form aktywności naukowej, dydaktycznej i popularyzatorskiej w zakresie etyki stosowanej, w szczególności bioetyki. Jakkolwiek formalnie Centrum jest jednostką organizacyjną w strukturze Wydziału Filozoficznego UJ, to jednak pod względem merytorycznym i personalnym ma charakter międzywydziałowy, a w skład zarządzającego nim naukowego Kolegium wchodzą przedstawiciele kilku różnych wydziałów UJ. Centrum zostało utworzone na mocy zarządzenia JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 27 lutego 2007 roku. Pomysłodawcą i kierownikiem INCET w latach 2007-2016 był prof. dr hab. Włodzimierz Galewicz. Od 1 października 2016 r. pracami Centrum kieruje dr Tomasz Żuradzki. INCET jest wydawcą czasopisma popularnonaukowego „Filozofia w Praktyce” (ISSN 2451-3962).

Wszystkie materiały opublikowane na stronach Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ (INCET) chroni prawo autorskie i wszelkie prawa do materiałów są zastrzeżone. Rozpowszechnianie jakichkolwiek materiałów ze strony internetowej lub bazy danych INCET wymaga uzyskania zgody.