O nas

Celem Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ (INCET) jest organizowanie i koordynowanie różnych form aktywności naukowej, dydaktycznej i popularyzatorskiej w zakresie etyki stosowanej, w szczególności bioetyki. Centrum jest jednostką organizacyjną w strukturze Wydziału Filozoficznego UJ, ale pod względem merytorycznym i personalnym ma charakter międzywydziałowy, a w skład zarządzającego nim naukowego Kolegium wchodzą przedstawiciele kilku wydziałów UJ. Centrum zostało utworzone na mocy zarządzenia JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 27 lutego 2007 roku. Pomysłodawcą i kierownikiem INCET w latach 2007-2016 był prof. dr hab. Włodzimierz Galewicz. Od 1 października 2016 r. pracami Centrum kieruje dr hab. Tomasz Żuradzki, prof. UJ. INCET jest wydawcą czasopisma popularnonaukowego „Filozofia w Praktyce” (ISSN 2451-3962).

Wszystkie materiały opublikowane na stronach Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ (INCET) oraz w bazie INCET UJ chroni prawo autorskie i wszelkie prawa do materiałów są zastrzeżone. Rozpowszechnianie jakichkolwiek materiałów ze strony internetowej lub bazy danych INCET wymaga uzyskania zgody.